Напишіть нам


01.04.2021

Проєкт «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на Сході Україні»

З 2019 року ООН Жінки в Україні у партнерстві з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська фундація громадського здоров’я» реалізують проєкт «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на Сході Україні».

В межах цього проєкту, разом з мешканцями та місцевою владою відбувається робота над покращенням безпекової ситуації у громадах, шляхом проведення аудитів безпеки за методологією ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні публічні простори для жінок та дівчат».

Понад 50 міст з усього світу вже запустили комплексні програми в рамках ініціативи.

Проект реалізовується з січня 2019 року до грудня 2021 у 29 громадах Луганської, Донецької та Запорізької областях:

Першим містом в Україні, яке реалізує Глобальну Флагманську ініціативу ООН Жінки щодо безпечних міст та безпечних громадських просторів для жінок і дівчат стало Рубіжне, Луганської області. Програма була розроблена впродовж 2019 року та прийнята у травні 2020 року.

Станом на сьогодні, аудити безпеки проведені ще в 9 громадах Луганської, Донецької та Запорізької областей, 3 (три) з них вже прийняли бюджетні цільові програми з безпеки – це Комиш-Зоря Запорізької області, Торецьк, Донецької області та Новоайдар, Луганської області.


Проєкт реалізується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, який реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.